Alibaba’nın devasa otomobil otomatı

ABD merkezli otomobil üreticisi Ford‘la anlaşan Alibaba‘nın devasa otomobil otomatı gün yüzüne çıktı. Çin’in Guangzhou şehrinde kurulan devasa otomat, bir mobil uygulama sayesinde otomobil satın almak veya denemenize olanak tanıyor.

3 gün boyunca test sürüşü

Yaklaşık 2 yıllık çalışmanın sonucu olarak karşımıza çıkan Super Test-Drive Center adındaki otomat, içinde onlarca Ford otomobili barındırıyor. Tmail mobil uygulaması sayesinde dilediği otomobili seçen kullanıcılar, 3 gün boyunca otomobili test etme imkanına sahip oluyorlar.

Alibaba’nın böyle bir iş birliğini tercih etmesinin ana nedeni ise potansiyel otomobil alıcılarının platformundaki indirim ve teşvikler ile buluşturmak. Tabii ki otomobil otomatı konseptinin pek de yeni bir fikir olmadığını da ekleyelim. Otomobil otomatı projesinin ilk denemeleri 1905 yılında yapıldı.

Yerden tasarruf sağlayan konsepti günümüzde de çeşitli markalar kullanıyor. Carvana adlı girişimin ABD’de benzer bir otomobil otomatına sahip olduğunu da hatırlatalım. Alibaba ile Ford’un otomobil otomatı projesinin başarıya ulaşıp ulaşmayacağını ise zaman gösterecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: