Apple İOS 11.3 Güncellemesi ve Batarya Sağlığı

Apple’ın yeni batarya sağlığı aracı yeni güncelleme ile artık mevcut; İşte eklentiyi nasıl elde edeceğiniz ve bilmeniz gerekenler,

11.3 güncellemesi ile Apple’nin sunduğu yenilikleri geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdi bu güncelleme ile sunulan diğer yeniliklerin yanı sıra en önemli gelişme olan, batarya sağlığı eklentisini inceleyelim. Bu güncelleme size bataryanızın ömrünü uzatmayı ve pilinizin değiştirilmesinin gerekip gerekmediğini de bildiren yeni bir araç da içeriyor. Ayrıca bir önceki girişimden farklı olarak bu sefer batarya ömrünü uzatmak için kısılan bazı özellikleri artık isterseniz tekrardan yükseltebiliyorsunuz.

IOS 11.3’ü iPhone’unuzdaki Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye tıklayarak yükleyin.
IPhone’unuz da iOS 11.3 yüklü olduğunda, Pil Ayarları sayfasında pilinizin sağlığını detaylandıran yeni bir bölüm var. Ayarlar> Pil> Pil Sağlığı (Beta) bölümüne giderek görüntüleyin. Orada pilinizin mevcut sağlığını ve sağlığının performansını nasıl etkilediğinin bir açıklamasını göreceksiniz.

ios 11.3 güncellemesi batarya ayarları ile ilgili görsel sonucu

IPhone’unuzun performansı kısılıyorsa, isterseniz, özelliği devre dışı bırakabileceğiniz yukarıdaki gibi bir ifade göreceksiniz. Ancak, iPhone’unuz pil sağlığı ve performans sorunları nedeniyle rasgele kapanırsa, bu özellik gelecekteki kapanmaları önlemek için otomatik olarak kendini tekrar etkinleştirir.

Ayrıca, iOS’un pilinizin sağlık düzeyini belirleyememesi veya seviyenin yeterince düşük olması durumunda, iPhone’unuzu test etmesi ve muhtemelen test edilmesi için bir Apple Store’a veya yetkili bir servis merkezine yönlendirmeniz gerektiğine de değinmek gerekir. Burada muhtemelen bataryanız değiştirilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: