İntel Core i9 Dizüstü Bilgisayarlarımıza, Hatta Cebimize Geliyor

Intel, Pekin’deki küresel bir etkinlikte dizüstü bilgisayarlar için en güçlü işlemcisi olan Intel Core i9’u duyurdu. Şirket, 8’inci nesil Intel® Core ™ vPro ™ işlemcisini tanıttığı platformun bir bölümünde, yüksek performanslı mobil ürünlerinde sinyalini verdi.

i9 8.nesil ile ilgili görsel sonucu

İlk olarak yalnızca masaüstü bilgisayarlarda tanıtılan 8. Nesil Intel Core i9 Coffee Lake işlemci, dizüstü bilgisayara güç sağlamak ve en yüksek düzeyde çıktı vermek için gereken en üst düzey dahili donanımdır. Mobil platform performansı için de, yeni standartları belirleyen Intel, en iyi oyun ve içerik oluşturma deneyimini birlikte sunmak için Intel Core i9 işlemciyi duyurdu.

 8.Nesil Intel Core i9-8950HK işlemci, taşınabilir cihazların performans sınırlarını aşacak şekilde optimize edildi. Şirket, altı çekirdekli ve on iki parçalı ilk mobil Intel işlemci olduğunu söyledi.

Oyun endüstrisinin hızlı gelişimi (özellikle 3D oyunlar ve VR Sanal Gerçeklik oyunları), diz üstü bilgisayarlarıda, masaüstü bilgisayarlar kadar performans göstermeye mecbur kılıyor. Bu yüzden yüksek performans gösteren 8.Nesil İntel Core mobil işlemcileri, diz üstü bilgisayarlarda da, masaüstü bilgisayarlar gibi üst düzey oyun performansı sağlıyor. (41 kat daha fazla ‘fps’)

vr ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca artık İçerik oluşturma alanı bile çok yaygın ve hızlı bir işlemci gerektiriyor. 8. Nesil Intel Core işlemci, kullanıcıların çok sayıda yüksek işlemci gerektiren profesyonel uygulamalar üzerinde, üst düzey performansla çalışmalarını sağlıyor. Üstelik, 4K videonun önceki nesle göre yüzde 59 daha hızlı düzenlenmesini sağlıyor. Artık kullanıcılar en pürüzsüz ve en kaliteli mobil VR ve yeni Windows * Karışık Gerçeklik Ultra videolarını görüntüleyebilecekler.

Dahası, Intel ayrıca 8. nesil Intel Core mobil platformları ve masaüstü platformlarında Intel Optane belleğini de ekledi. Optane hafızası ve Data Drive Acceleration’ın kombine gücü, oyun yüklemesinin 4,7 katına ve medya yüklemesinin ise 1,7 katına kadar çıkabilmesini sağlıyor.

Ayrıca 8. Nesil Intel Core işlemciye eklenen entegre Gigabit Wi-Fi özelliğine sahip yeni bir Intel® 300 Serisi Yonga Kümesi, internet bağlantısını 2 kat daha hızlı, 2 × 2 802.11AC 80 MHz (867 Mbps) değerinden daha fazla artırıyor.

Yeni cihazlardaki Intel Core i5 +, i7 + ve i9 + rozetleri, satın alınan ürünün Intel Core performansını ve Intel Optane belleğini içerdiğini belirtmektedir.

intel i9 8.nesil ile ilgili görsel sonucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: