Tesla 123Bin ‘Model S’ Aracını Hatalı Direksiyon Civatası Yüzünden Geri Çağırıyor

Tesla öncelikli olarak bu durumla bağlantılı hiçbir kaza ve yaralanmanın olmadığını ve kendilerine bildirilmediğini belirtiyor.

tesla model s ile ilgili görsel sonucu

 

Tesla Motors geçtiğimiz Perşembe günü, hidrolik direksiyon aksamındaki cıvataları değiştirmek için  2016 Nisan’dan önce üretilen 123bin Model S aracını geri çağırdığını bildirdi.

Tesla’nın müşterilerine gönderdiği bir e-postaya göre, durumla alakalı hiçbir kaza veya yaralanma yada zorunlu bir geri çağırma olmadığını, sadece zamanı gelen ve değişmesi gereken parçaların değişeceğini belirtiyor. Ve yaptığı bu hatırlama Tesla’ nın büyüklüğü olarak görülüyor.

Diğer bir yandan ise bu geri çağırmanın, Federal müfettişlerin Kaliforniya-San Francisco Körfezinde ki otoyolda gerçekleşen ölümlü bir model x kazasının araştırması olarak düşünülüyor. Federaller 23 Martta meydana gelen kazanın, bu durumdan etkilenip etkilenmediğini belirlemeyi umuyorlar.

Tesla, sorundan etkilenen araçların hidrolik direksiyon cıvatalarındaki “aşırı korozyon” dan kaynaklandığını belirtiyor. Ve civataların arızalanması durumunda, sürücünün hala otomobili yönlendirebileceğini, ancak “arttırılmış kuvvet” kullanması gerektiğini söylüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: